Соиграч на Миркуловски актер на најсмешниот автогол на годината!

Вецлар на нашиот репрезентативец, Филип Миркуловски вчера забележа победа од 26-22 над Минден, но на овој дуел бевме сведоци на еден од најсмешните авгоголови во историјата на оваа игра.

Пред самиот крај голманот Буриќ забележа прекрасна одбрана, но во продолжение претера со прославата и не виде дека неговиот соиграч Чавор му ја врати топката, која на крај заврши во празната мрежа.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s