Јаховиќ за историја: Автогол, па хет-трик на Македонецот во Гезтепе

Адис Јаховиќ испиша историја во фудбалска Турција како прв фудбалер што постигна автогол, а потоа на спротивната страна запишал хет-трик зад своето име.

Гезтепе на Јаховиќ му гостуваше на тимот на Сиваспор, а во главна улога беше токму поранешниот репрезентативец на Македонија, кој го отвори резултатот откако по еден корнер со силен удар со глава ја смести топката по гредата на својот гол.

Сепак, Јаховиќ покажа карактер и самиот направи пресврт, најпрвин израмнувајќи на 1-1, за потоа со два гола да го комплетира својот хет-трик.

Гезтепе со овој триумф се искачи на делба на првото до третото место на табелата, рамо до рамо со Бешикташ и со Галатасарај.

Sivasspor – göztepe ÖZET 24.09.2017

2 Comments

  1. Nice blog here! Additionally your site lots up very fast! What host are you using? Can I am getting your associate hyperlink in your host? I wish my site loaded up as quickly as yours lol

    Like

  2. I do agree with all the concepts you have offered for your post. They’re very convincing and can certainly work. Nonetheless, the posts are too brief for novices. Could you please extend them a bit from next time? Thanks for the post.

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s