Данијела со нова верзија на „Свилени“!

На почетокот на годината, Даниjела Мартиновиќ , го претстави албумот „Неописиво“, албум кој всушност е избор на нејзините најголеми хитови обработени на комплетно нов начин,

Овие денови, хрватската пејачка ги изненади своите фанови, а воедно за својот роденден им подарува уште еден мегахит од 90-тите, во комплетно нова облека – музичка и визуелна, а станува збор за песната „Свилени“.

Danijela Martinović feat. Gelato Sisters – Svileni – (Official video)

Новата верзија на песната е во џипси свинг аранжман, ритамот го прати стајлингот инспириран од 40-те години, а како и тогаш, така и сега , видео спотот е изработен со врвна технологија.

Посебна нота на песната и даваат девојките од триото ‘Gelato sisters’.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s