Ласт Експедишн со нова песна „Одиме на Охридско Море“

Легендарниот рок-состав Ласт експедишн деновиве на нивните фанови им ја подарија новата песна „Одиме на Охридско Море“.

Музиката, текстот и аранжманот се на Енко, а за снимањето, миксот и мастерингот се погрижија Ивица Јанкуловски и Евгени Каревски. Видеото за новата песна го изработи Бојан Коцев.

Групата Ласт експедишн минатата година се врати на музичката сцена по дискографска пауза од дури 22 години, со повратничкиот сингл насловен „Hey Ho“, песна која исто така е авторско дело на Енко, а аранжманот го направи бендот. Заедно со пријатели музичари и фанови бендот неодамна сними и нова верзија и спот за нивната култна песна „Шефе“.

Ласт експедишн е бенд формиран во 1985 во скопско Ѓорче Петров. Досега имаат четири албуми: „Интро“, „Изгубени ликови“, „Бокс“ и „Лајв А1“. Во актуелниот состав на групата членуваат Енко (вокал), Сецко (гитара), Салпе (гитара), Драган Стојковски (бас) и Сашко Костов (тапани). (Крај)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s