Американскиот секретар Помпео му честиташе на Заев за новата Влада

Американскиот државен секретар Мајк Помпео му честиташе на премиерот Зоран Заев за формирањето на новата влада.

Тој честитката ја упати преку Твитер, споделувајќи ја претходната честитка од американската амбасадорка во земјава, Кејт Брнз.

-Честитки за најновата членка на НАТО и за премиерот Зоран Заев по формирањето на новата влада, напиша Помпео на Твитер.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s