Шакира во костим за капење кој сама го дизајнирала

Шакира Изабел Мебарак Рипол позната како Шакира е колумбиска пејачка, текстописец, музичарка и танчерка која направи вистински пресврт на музичката сцена во Латинска Америка во раните 1990-ти. Таа е родена и порасната во Баранкила, Колумбија. Шакира уште како мала се занимавала со живо пеење на рокенрол, латинска и либанска музика, а исто така и уште од мала се бавела со стомачен танц.

Шакира одлучи на својот инстаграм профил да се пофали со новите бикини и да го покаже своето совршено тело.

„Ова е костим за капење кој сама го дизајнирав, а мојот пријател Бего го направи за мене“, се пофали пејачката со ефектниот костим со реси во светловиолетова боја.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s