Жозе Мурињо пристигна во Скопје

Познатиот фудбалски тренер и моментален менаџер на Тотенхем, Жозе Мурињо пристигна во Скопје. Неговиот тим, Тотенхем утре ќе игра против Шкендија во 3. коло од квалификациите за Лига Европа.

За многу експерти, играчи и тренери Мурињо е еден од најдобрите менаџери во фудбалската историја.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s