„Динамит“ е новиот сингл на Борис Новковиќ!

Познатиот кантавтор Борис Новковиќ го објави новиот сингл насловен „Динамит“, кој всушност е вториот сингл со кој го најавува новиот студиски албум.

Хрватскиот заводник сам ги напиша музиката и текстот, додека аранжманот го направи Хрвоје Прскало, а песната неодоливо потсетува на неговите стари хитови.

Звукот на поп рок, препознатливиот вокал на Борис и љубовната тематика се рецептот за успех на „Динамит“

За новата песна Борис Новковиќ сними и видео во друштво на атрактивната танчерка Валентин Валм, а за режијата и монтажата на спотот беше одговорен Раул Бржиќ.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s