(ФОТО) Жешки пози среде зима: Кајли Џенер собра 11 милиони лајкови во бикини

Откако ја објави новата колекција на шминки од нејзиниот бренд Kylie Cosmetics, Кајли Џенер уште повеќе го зголеми интересот за нејзиниот Инстаграм профил кај широката публика на оваа социјална мрежа со серија жешки фотографии на кои провоцира позирајќи во сексапилно издание.

Кајли објави пет фотографии направени покрај базен во нејзината луксузна вила, кои на нејзиното Инстаграм конто донесоа над 11 милиони допаѓања.

Факт е дека физичкиот изглед на Кајли е производ на голем број пластични опреации, од кои таа не крие дека вбризгува ботокс во своето тело, а не говори за остатокот од хируршките естетски интервенции. Но, очигледно денешното општество негува афирмативна привлечност кон ваквиот тип на естетика, кога толку ревносно ги поддржува и следи јавните личности од рангот на Кајли.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s