(ФОТО) Погледнете како изгледал првиот автомобил на Цеца покрај кој гордо позира

Светлана Ражњатовиќ важи за најпопуларната пејачка на Балканот, а иако долги години се наоѓа на сцената, сепак малкумина знаат како изгледал нејзиниот прв автомобил.

Фолк пејачкта Светлана Цеца Ражњатовиќ одамна нема објавено нова песна, но сигурно наскоро ќе ги израдува нејзините фанови и ќе објави цел албум, а кога станува збор за нејзиниот прв автомобил, тоа било Мазда 626.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s