Масовна тепачка помеѓу штипјани и кавадарчани, полицајци не знаат каде попрво да реагираат

Полициска интервенција и повредени забележа денешното видео на локален медиум во инцидентите околу градскиот стадион во Штип, по избивање на тепачка помеѓу групи на навивачи на ФК Брегалница и ФК Тиквеш

Навивачките групи на „Фаланга“ и „Лозари“ денеска физички се пресметаа по улиците на Штип, иако се играше беспрекорен фудбалски натпревар на теренот во дербито на 14. коло од Втората лига – Исток меѓу Брегалница и Тиквеш, по што настанаа вознемирувачките сцени околу Градскиот стадион во Штип. 

Мораше да интервенира полицијата, за да ја смири толпата, а според првичните информации има и многу повредени лица.

Од МВР најавуваат дека наскоро ќе следи информација за јавноста и поднесување кривични пријави за учесниците во инцидентот.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s