РОНАЛДИЊА ЌЕ ИГРА ЗА ЉУБОТЕН КАКО ПРВА БРАЗИЛКА ВО МАКЕДОНСКИОТ ЖЕНСКИ ФУДБАЛ

Женскиот фудбалски клуб Љуботен од Тетово најави ново засилување за својата екипа – 22-годишната Бразилка Ана Бетриз Тарантино Гилермо Салино, која го носи прекарот Роналдиња, по славниот бразилски фудбалер.

„Чест и задоволство ни е да ви ја претставиме првата бразилска фудбалерка во Првата македонска лига, Ана Беатриз Тарантино, со уметничко име Роналдиња. Таа е поранешен член на Васко да Гама од Бразил и Вондерланд од Австрија. Роналдиња ќе претставува капитално засилување во остварувањето на нашата цел, а тоа е создавање екипа за европски достигнувања“, соопштуваат од ЖФК Љуботен.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s