Антонија Шола има нова песна!

Познатата кантавторка Антонија Шола вели дека овој период, во време на пандемија, пишува и создава повеќе од кога било, и сериозно го подготвува својот нов албум, кој треба да излезе на пролет …

Животот и музиката не смеат да запрат, затоа таа постојано пишува за своите колеги и ужива во успешните соработки.

Само оваа година таа објави три сингла, од кои едниот е дует со пејачката на групата Вигор „Цијена праве љубави“ со која ја освоија наградата Цесарица за хит на февруари, летниот сингл „Поново“ за ЦМЦ фестивал и новата песна со интригантен наслов „Јавна тајна“, а која и овој пат ја потпишува со фронтменот на групата Љубавници, Марио Регељ.

Овој нов сингл, кој е подарок за публиката во пресрет на празниците, има интересен видео запис кој е снимен на прекрасна локација и ја покажува убавината на недопрената природа…

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s