Извлечени двојките за Лигата на шампиони, најинтересен натпреварот Барселона – ПСЖ

Натпреварот Барселона-ПСЖ, што ќе се одигра во осмина-финалето во Лигата на шампионите е најинтересен според фановите и кладилниците. Денеска во Нион, Франција се одржа ждрепката, со која беа одредени противниците во осминафиналето на најпопуларното клубско фудбалско натпреварување.

Првите натпревари од осмина-финалето ќе се играат на 16 и 17, односно 23 и 24 февруари догодина, а реваншите ќе се играат на 9 и 10, односно 16 и 17 март. Финалето ќе се одржи на 29 мај во Истанбул.

1/8 финални двојки во ЛШ:

Борусија-Менхенгладбах-МанчестерСити
Лацио-Баерн Минхен
Атлетико Мадрид-Челси
Лајпциг-Ливерпул
Порто-Јувентус
Барселона-ПСЖ
Севилја-Борусија Дортмунд
Аталанта-Реал Мадрид

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s