Северина со костим за капење му даде поддршка на Бајден (ФОТО)

Северина Којиќ  на својот Инстаграм профил објави фотографија на која позира во костим за капење. Станува збор за посебен костим за капење, затоа што денес, на денот на инаугурацијата на Џо Бајден, Северина облече костим за капење со мотиви од американското знаме.

Во описот таа ставила само емотион од Кипот на слободата, симболот на САД и хаштаговите #volimstosevolimo и #ljubavseljubavljuvraca.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s