Хет-трик и јубилеј за Тричковски – 100 гола во кипарското првенство (ВИДЕО)

Иван Тричковски постигна хет-трик во победата на АЕК Ларнака од 3-1 против Ермис и дојде до бројката од 100 голови во кипарското првенство.

Ермис поведе уште во 19. минута од мечот, но потоа на сцена стапи Тричковски, за само шест минути иод 23 до 29. минута со два гола направи комплетен пресврт, а победата ја запечати пред крајот на првиот дел од пенал за негов хет-трик. Неговиот втор гол беше и голем јубилеј за него, вкупно 100 погодок во кипарското првенство. Од тие 100, осум гола се за Енозис, 17 гола се за АПОЕЛ, а дури 75 за АЕК. Покрај Тричковски денеска за АЕК Ларнака цел меч одигра и Даниел Мојсов, а Спировски во игра влезе во 67. минута од мечот.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s