(Фото) Ванда Икарди ги извади градите на „Инстаграм“, летаат лајкови за сопругата на фудбалерот на ПСЖ

Аргентинката Ванда Икарди, партнерката на ѕвездата на ПСЖ, Мауро Икарди, објави фотографија позирајќи во фустан без градник за која набргу доби повеќе од 400.000 лајка.

Ванда за италијанските медиуми изјави дека ова го прави со цел да се промовира и смета дека голотијата е начин на кој таа може да заработи и надвор од менаџерската кариера.

За потсетување, таа уште пред бракот со Мауро беше позната фудбалска менаџерка, која во моментот е ангажирана за кариерата на својот сопруг.

Мауро е една од најголемите ѕвезди во францускиот клуб ПСЖ, а е познат и по големиот број фанови на „Инстаграм“.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s