Пристигна првата пратка вакцини од Србија,Заев и Вучиќ го докажаа пријателството на двете земји

На граничниот премин Tабановце денеска стигна првата пратка од вакцини на „Фајзер“, од Република Србија… 

Македонија конечно ги доби првите анти-КОВИД вакцини. Снежното невреме не беше пречка комбето со 4680 вакцини на „Фајзер“ кои ги донира Србија да пристигне претпладнево на „Табановце“.

Домаќинот на свечената церемонија, премиерот Заев, рече дека солидарноста во време на ваква пандемија не познава граници. Неизмерно му се заблагодари на српскиот претседател Вучиќ за, како што го нарече, чин на братство и искрено пријателство.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s