Рики Мартин целосно го смени имиџот, фановите зачудени (ФОТО)

Пејачот Рики Мартин со својот нов изглед ги изненади своите скоро 15 милиони следбеници на Инстаграм.

Тој го привлече вниманието на многумина со новите објави на својот профил. Рики, кој блескаше и ја запали светската музичка сцена во 90-тите години, собра над 14.000 коментари на фотографија со бела брада.

„Изгледаш како Дедо Мраз“, му напишаа некои, додека други му ласкаа на ѕвездата. „Започна нов тренд“, заклучиле тие. Рики позираше и со Греми наградата што ја добил за албумот Pausa, но сето тоа паднало во втор план поради неговата брада.

Рики Мартин скрши срца на многу жени во 2010 година кога открил дека е хомосексуалец.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s