(Видео) Пресврт: Мијалков сам се пријави во Обвинителството, бил во изолација, не знаел дека го бараат

Во изјава за 24 Вести, пред Обвинителството, Мијалков рече дека вчера имал многу висока температура и им се извини на јавноста и на институциите затоа што создал непријатности.

По два дена потрага по него, ексдиректорот на УБК Сашо Мијалков попладнево сосема сам се појави во Обвинителството за организиран криминал во Скопје.

Во изјава за 24 Вести, пред Обвинителството, Мијалков рече дека вчера имал многу висока температура и им се извини на јавноста и на институциите затоа што создал непријатности.

Тврдеше дека воопшто не го напуштил Скопје, ама дека не знаел дека ила распишана потерница по него, затоа што имал 40 степени температура.

Рече дека дошол само да го земе решението за домашен притвор.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s