(ФОТО) Уште една чест за легендата: Пандев на пакетчиња од сликички за ЕУРО 2020

Откако ја однесе македонската репрезентација на историски настап на едно Европско првенство, Горан Пандев доби уште една голема чест.

На некои од пакетчињата кои веќе почнаа да се продаваат во Велика Британија, го има капитенот на нашата селекција кој со безмалку 38 години, ќе биде меѓу највозрасните на овој шампионат.

Сите со нетрпение чекаме да излезе албумот на “Панини“ со сликичките за да можеме за првпат и ние да собираме сликички од нашите ѕвезди како Пандев, Адеми, Ристовски, Барди, Елмас, Николов и останатите..

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s