(ВИДЕО) Џастин Бибер со нов спот со „луда“ содржина

Поп – ѕвездата Џастин Бибер, денес премиерно го промовираше спотот за песната „Hold On“, вториот сингл од неговиот претстоен студиски албум.

Приказната во видеото ги прикажува Бибер и актерката Кристин Ко, како вљубена двојка која собира пари за лекување, бидејќи Ко боледува од рак. Во еден момент од музичкото видео, Бибер врши грабеж во банка, а потоа видеото продолжува со возбудлива потера на полицијата која го брка Џастин за да го уапси.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s