(ФОТО) Пенелопе Круз драстично го промени имиџот – еве како изгледа сега

Шпанската актерка која оваа година ќе наполни 47 години, ги изненади своите фанови со новата промена во изгледот.

Според зборовите на фризерите, боб фризурата ќе биде апсолутен пролетен хит, а на овој тренд очигледно не успеала да му одолее ниту Пенелопе Круз.

Актерката споделила фотографија на својот Инстаграм профил и ги изненадила сите со новата, многу практична и шик фризура.
о оглед на фактот што со години ѝ е верна на долгата коса, ваквата промена беше потполно неочекувана, но судејќи според коментарите и лајковите, на нејзините фанови исклучително им се допаѓа оваа промена на имиџот.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s