(ФОТО) Били Ајлиш воеротско издание за „Вог“ – фотките влегоа во историјата како „најлајкувани“

Били Ајлиш се појави на насловната страница на најновиот број на списанието „Вог“ за британскиот пазар. Фотографиите што ги објави на Инстаграм речиси го „урнаа“ Интернетот.

Таа позирала во смело издание – наместо широката облека во која сме навикнати да ја гледаме, храбро ги покажа своите облини.
Пејачката, која инаку е препознатлива по тоа што носи широка облека, беше фотографирана во розова и црна долна облека и корсети.

Фотографијата влезе и во топ 10-те најлајкувани фотографии на сите времиња на Инстаграм.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s