ВИДЕО: Италија демонстрира моќ, со 3:0 ја надигра Турција и со триумф тргна на ЕП!

Репрезентацијата на Италија ја исполни целта, победи на отворањето на Европското првенство во пресметката со Турција со 0-3 (0-0). Дуелот на „Олимпико“ во Рим во целост им припадна на номиналнo гостите, бидејќи избраниците на Роберто Манчини го надиграа ривалот во секој сегмент од играта. Ако во првиот дел немаа среќа, таа ги погледна во продолжението и со автогол на Демирал и голови на Имобиле и Инсиње, Италија освои први бодови. 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s