(Видео) Моменти за солзи – цела Амстердам арена со поздрав за Пандев

Горан Пандев имаше емотивно збогување со националниот дрес, откако селекторот Игор Ангеловски реши да го повлече од игра во 68. минута од мечот, предизвикувајќи аплаузи од сите навивачи на „Јохан Кројф арената“ во Амстердам.

Во прегратки со сите соиграчи од репрезентацијата, со малку солзи во очите, Гранде Пандев доби аплаузи од сите присутни на стадионот, од премиерот Зоран Заев, до неговиот поранешен соиграч од Интер, Весли Снајдер.

Секако, мора да се честита и на холандските организатори на мечот, откако прво Пандев доби дрес од холандската репрезентација со бројот 122 по бројот на неговите настапи за Македонија, а потоа и од режисерот кој постојано ги следеше реакциите на неколкуте илјади македонски фанови на трибините.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s