(ФОТО) Градник, мрежести чорапи и високи потпетици: Дамиано Давид од Манескин повторно ги шокираше фановите

Дамијано Давид, кој победи на Евровизија со својот бенд Манескин, се обидува да ја шокира јавноста со незамислива облека скоро секој ден.

Овој Италијанец, кој маѓепса девојки ширум светот, уште еднаш ги фрли обожавателите во транс, со фотографија на која позира во женска долна облека, мрежести чорапи и потпетици.

Дамијано позираше со колешката од бендот облечен во секси градник и гаќички, но и мрежести чорапи. За три дена собра околу 2 милиони лајкови.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s