Таско и Лина после една година снимија нов хит „100 позива“

Нашите познати артисти Таско и Лина Пејовска претходното лето буквално го запалија балканот со хитот „Неваљала“, која беше една од  најслушаните песни на годината со фантастични над 13 милиони прегледи на YouTube. По точно една година Таско и Лина со истиот проверен тим на луѓе ја промовираат „100 позива“.

 Песната е во поп стил и со српски наслов, музиката и текстот ги напиша Таско, аранжманот е на Aleks on the Beat од Шведска, а миксот и мастерингот се на Иван Јованов – Ивајо. Спотот го изработи нашиот познат режисер Гордан Божиновски во соработка со Били Д, а интересно е да се напомене дека тимот на Урбан се првите Македонци што снимале во студијата на „IDJ“ во Белград.Во спотот се менуваат повеќе интересни стајлинзи за кој се погрижија самиот Таско, за стајлингот на Лина модниот дизајнер Занов, Ива Спасовска-Атеље и Христина Пејовска. Сето тоа во организација на Борис Тасковски и Христина Пејовска. На спотот се работеше доста професионално и ова докажува за веќе големата блискоста на нашата и српската забавна сцена, каде се снима и соработува заедно и за брзо време публиката може да очекува многу нови заеднички проекти.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s