(ВИДЕО) Објавен целосниот трејлер за „Матрикс – воскреснување“

Првиот официјален трејлер за четвртиот филм од научнофантстичната сага „Матрикс“ конечно излезе.

Фановите со нетрпение го чекаа првиот трејлер, и, со тизер веб-страницата WhatIsTheMatrix.com која понекогаш открива куси инсерти, може да се каже дека фановите беа доволно трпеливи.

Со официјален поднаслов The Matrix Resurrections, филмот е ново продолжение на трилогијата „Матрикс“, а во него, Кијану Ривс и Кери-Ен Мос ги повторуваат своите улоги како Нео и Тринити.

Филмот треба да излезе во кината на 22 декември 2021 година.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s