Кортни Кардишијан сними видео за ТикТок со турбофолк хитот „Хеликоптер“ на Фазлија

Песната „Хеликоптер, хеликоптер“ во изведба на босанскиот турбофолкер Фазлија, моментално е една од најпопуларните на социјалната мрежа ТикТок.

Иако излезе во 2016 година и доаѓа од Балканот, песната стана хит и во странство, а во прилог на тоа говори и фактот што стигна до познатите Кардашијанки. Најстарата од нив, Кортни Кардашијан со своето момче Тревис Баркер и ќерката Пенелопе сними видео во кое изведува кореографија на песната. Таа, нејзината ќерка и вереникот се вртеа на турбофолк мелодијата, а после тоа Тревис ја прегрна Кортни и двајцата се насмеаа.

Видеото за многу кратко време беше прегледано над шест милиони пати, а коментарите на публиката од Балканот се нижат на Твитер.

Синглот „Мало виски, мало кока-кола“, кој го издаде во 2007 година, за многу кратко време стана хит.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s