УЕФА од втор обид ги извлече осминафиналните двојки во ЛШ, Челзи повторно против Лил

Осминафиналните двојки во Лигата на шампиони (ЛШ) се познати попладнево, откако УЕФА прво ја поништи извлечената жрепка поради технички проблем со софтверот и ја повтори целата процедура.

Како и при првата жрепка што беше извлечена точно напладне, бранителот на трофејот Челзи за противник го доби француски Лил, додека Манчестер јунајтед место со ПСЖ ќе игра против Атлетико Мадрид,

Лига на шампиони, осминафинале:

Салцбург – Баерн Минхен, Спортинг – Манчестер сити, Бенфика – Ајакс, Челзи-Лил, Атлетико – Манчестер јунајтед, Виљареал – Јувентус, Интер – Ливерпул, ПСЖ – Реал Мадрид.

Првите средби ќе се играат на 15/16/22/23 февруари, додека пак реваншите се на програмата 8/9/15/16 март. 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s