Бендот „Ареа“ го објави новиот сингл „Ангелу мој“

Бендот „Ареа“ го објави новиот сингл „Ангелу мој“, блуз рок балада која треба да биде дел од новиот албум.

Со него, како што информираат од бендот, ќе биде одбележана 30-годишнината од неговото постоење.

„Среќни сме што ви ја претставуваме нашата најнова песна со наслов „Ангелу мој“, овој пат балада во блуз рок варијанта која ќе биде дел од нашиот нов албум кој е во завршна фаза и наскоро треба да го издадеме…
Решивме песнава да ви ја подариме во чест на христијанскиот празник Водици – Богојавленије“, велат од Ареа.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s