(ВИДЕО) Снуп Дог, Еминем, 50 Сент, Доктор Дре… – музичките легенди приредија шоу на полувреме на Супербоул!

Лос Анџелес Ремс го совлада Синсинати Бенгалс со 23-20 и така по вторпат стигна до најважниот трофеј во Соединетите Американски Држави, пехарот Винс Ломбарди.

И овој Супербоул спектакл им понуди многу возбудувања на фановите, а се разбира, незаборавен беше моментот меѓу двете полувремиња. Музичко шоу на полувреме го пополнија бројни ѕвезди, меѓу кои хип-хоп и АрЕнБи легендите Мери Џеј Блајџ, Доктор Дре, Снуп Дог, Еминем и Кендрик Ламар, а им се придружија и некои други уметници, меѓу кои и 50 Cent.

Музичкото шоу на полувремето од можете да го погледнете на ОВОЈ линк.

Лос Анџелес Ремс по вторпат слави во Супербоул мечот, а за најдобар играч беше избран Купер Кап.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s