ФОТО+ВИДЕО | Елегантна како и секогаш: Каролина блесна на Денот на вљубените

По повод Денот на вљубените, пејачката Каролина Гочева одржа интимен концерт во еден скопски локал, каде нејзините обожаватели уживаа во одличниот репертоар и неверојатниот глас на нашата музичка дива.

Модниот стил на Каролина е препознатлив, а се темели на елеганција и женственост. Како и секогаш, таа и овојпат блесна во прекрасна комбинација за која беше задолжена дизајнерката Јована Филиповиќ, а свиленото здолниште коешто Каролина го носеше е дело на турската дизајнерка Ајбуке Баркчин

За шминката се погрижи нејзиниот долгогодишен соработник, Александар Билјановски – Дадар.

Во продолжение, уживајте во овој краток сегмент од нејзиниот вчерашен настап, видео кое го сподели дизајнерката Јована Филиповиќ.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s