(ВИДЕО) Украински војник до чеченските трупи: Дојдете, да ви ги избричиме брадите!

Денеска е втор ден како траат немирите во Украина, откако соседна Русија се реши на воен напад врз оваа држава, шокирајќи го светот.

Руските офанзивни трупи се обидуваат на секаков можен начин да го преземат целосно главниот град Киев, а на социјалните мрежи се појави видео каде украински војник се обраќа до Чеченците.

„Не ви се плашиме воопшто. Тие се како Русинот Иван, само со брада. Нека дојдат, да им ги избричиме брадите“, порача тој.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s