Ова е химната на мундијалот во Катар (Видео)

ФИФА ја претстави официјалната химна на овогодинешното Светско првенство во фудбал, кое ќе се одржува во Катар од 21 ноеврми до 18-ти декември оваа година.

Песната се вика „Hayya, hayya“ а ја изведуваат американската пејачка Трининад Кардона и катарската сензација Ајша.

Оваа песна симболизира како музиката и фудбалот можат да го обединат светот. Потпирајќи се на R&B и реге влијанието, песната ја отсликува возбудата околу фудбалскиот шампионат кој ќе го освои светот подоцна оваа година. – се вели во соопштението на ФИФА.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s