(Видео) Она кога ќе освоиш титула после 38 години

Екипата на Трабзонспор одигра нерешено на домашен терен против Анталијаспор, што беше доволно за потврда на шампионската титула во турското првенство.

Лидерот на табелата требаше да освои барем бод за да се израдува на трофејот. Погледнете каква лудница настана на стадионот при славјето на првата титула по пауза од 38 години:

Трабзон побегна на недостижни +11 во однос на Фенербахче на три кола до крајот на тековната сезона.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s