ВИДЕО: Најголемиот се одјави со стил – Лазаров режира цепелин за експлозија во Нант!

Македонската ракометна легенда Кирил Лазаров го игра последниот натпревар пред домашната публика во Нант. На дуелот со Тулуз трибините се исполнети до последно место, за достојно да се испрати македонскиот ас во заслужена пензија. 

А тој, им возврати на најдобар можен начин. Во вториот дел од натпреварот Лазаров беше еден од актерите на неверојатна акција на својот тим, која токму тој ја претвори во гол од цепелин, за одушевуање на трибините.

Македонскиот ас својот последен натпревар во кариерата ќе го одигра на 11 овој месец, во финалето од Купот на Франција против ПСЖ.

1 Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s