Во Брисел коктел по повод стартот на преговорите на Македонија и Албанија

По одржувањето на меѓувладината конференција попладнево во Брисел беше организиран коктел по повод стартот на преговори на Северна Македонија и Албанија.

Во присуство на премиерот Димитар Ковачевски, албанскиот премиер Еди Рама и еврокомесарот Оливер Вархеји беа исечени три торти со знамињата на ЕУ, Северна Македонија и Албанија.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s