(ВИДЕО) Слушнете ја новата песна на Мирослав Илиќ

Мирослав Илиќ, најголемиот бард на музичката сцена, наскоро ќе го прослави својот златен јубилеј – 50 години блескава кариера, 10.12. во Старк Арена

Илиќ заедно со продукцискиот тим Hype под диригентската палка на Саша Мирковиќ реши да изненади многу фанови со фантастично шоу за концертот.

Имено, Мирослав на уникатен начин ја отпеа во нов аранжман песната на Предраг Тозовац „Јас сум сиромав, ама сакам да живеам“, а целото видео можете да го погледнете на каналот „Хајп мјузик“ на YouTube.

Музичкиот опус на Мирослав Илиќ се состои од над 173 песни, од кои огромното мнозинство станаа евергрин хитови во овие простори, токму како што ветува новата песна.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s