Сагата заврши: Роналдо не е повеќе член на Манчестер Јунајтед!

Кристијано Роналдо повеќе не е член на Манчестер Јунајтед, соопшти англискиот клуб.

По контроверзното интервју со Пирс Морган, во кое се сврте против клубот и своите соиграчи, Кристијано Роналдо го напушта Манчестер Јунајтед.

„Манчестер Јунајтед и Кристијано Роналдо се договорија за условите за заеднички раскин на договорот, му посакуваме на играчот успех во понатамошната кариера“, соопштија од клубот од Олд Трафорд.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s