Иван Кукиќ, басистот во триото на Влатко Стефановски, сними соло сингл (Видео)

Текстописецот и мултиинструменталист, феноменалниот Иван Кукиќ го објави својот деби сингл „Balada o jednoj ljubavi“ („Балада за една љубов“) со кој ја започнува својата соло кариера. Тој е постојан член на триото Влатко Стефановски, каде свири бас гитара, како дел од младата ритам секција која беше многу пофалена на нивниот последен албум „Taftalidze Shuffle“.

Иван студира музичка продукција и дизајн на звук и свири на дури 6 инструменти: гитара, тапани, пијано, контрабас и народни инструменти. Покрај тоа, тој, исто така, компонира, аранжира и пее, што го прави одреден вид совршен музичар. Не е чудно што неговиот талент исклучително го цени легендарниот Влатко Стефановски.

Во продолжение со задоволство Ви предлагаме да го погледнете видеото за неговиот прв деби сингл:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s