ВИДЕО: Арсенал е „жив“ – со луд пресврт во 93′ и 98’до цел плен кај Астон Вила!

Фудбалерите на Арсенал конечно ставија крај на црната серија, откако со пресврт славеа на гости кај Астон Вила со 2-4 (2-1), во рамките на 24. коло на Премиер лигата. „Топџиите“ по три натпревари се вратија на победничкиот колосек, иако имаа негатива на полувремето. Со два доцни погодоци во судиското продолжение преку Жоргињо и Мартинели, Арсенал успеа да однесе три бода од „Вила Парк“. 

  • Извештај од натпреварот: 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s