(ВИДЕО) Еврогол во Битола: Соиграчите се фатија за глава по волејот на Љамчевски!

Фудбалерите на Пелистер одиграа одличен натпревар, прв под водство на Бобан Бабунски и со пет парчиња во мрежата го испратија Кожуф за Гевгелија. 

Пресметката на стадионот „Петар Милошевски“ во Битола понуди атракција за домашната публика. Откако во првото полувреме Спиркоски со убав погодок ја најави победата, за нејзина точка на маестрален начин се погрижи Благоја Љамчевски. Искусниот фудбалер по еден корнер во финишот чекаше на околу 25 метри, па со ефектен волеј ја испрати топката во спротивниот агол за 5-0. 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s