ВИДЕО: Мбапе и Меси во 95′ го спасија ПСЖ од нов срам!

Фудбалерите на Пари Сен Жермен беа на праг одново да ги разочараат своите фанови. Ѕвездениот тим на Галтие по поразот од Монако во претходното коло, попладнево беше пред пораз и против Лил, но во самата завршница Мбапе и Меси се потрудија за пресврт и голема победа на ПСЖ од 4-3.

  • Извештај од натпреварот:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s