(ВИДЕО) Лук Блек победник на „Песна на Евровизија“ во Србија

Откако 16-те финалисти уште еднаш се претставија пред публиката, Србија го доби својот претставник за Евровизија 2023 година.

По повеќето земји кои избраа свои претставници за Евровизија, која годинава ќе се одржи во Ливерпул, на ред дојде и Србија!

Во првата и втората полуфинална вечер пред публиката се претставија вкупно 32 натпреварувачи, а во финалето се пласираа 16.

Синоќа уште еднаш ги изведоа своите нумери, а местото претставник на Србија го доби Лук Блек со песната „Само ми се спава“!

Нему му припаднаа огромниот број гласови и полека ќе почне да се подготвува за големиот настап на сцената на најпрестижното музичко натпреварување кое започнува на 9 мај во Ливерпул.

Вака изгледаше победничкиот настап:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s