(ВИДЕО) ВЛЕЗЕ ВО ИГРА И ЗА 41 СЕКУНДА ДОБИ ЦРВЕН КАРТОН И ИЗЛЕЗЕ…

Екипата на Рома во дербито на колото го победи Јувентус (1-0) и така влезе во битка за Лигата на шампионите, а на „бјанконерите“ им го нанесе првиот пораз во последните пет одиграни натпревари на домашната сцена.

Овој дуел го одбележа и црвен картон за само 40 секунди на теренот. Моисе Кин од Јувентус влезе од клупата во 89. минута, но поради глупав прекршок доби директно исклучување од страна на главниот судија без да ја допре топката. Се работи за удар на противнички играч во ногата.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s