(Видео) Лејди Гага без шминка и искинати фармерки настапи на Оскарите

Лејди Гага настапи на 95-тото доделување на Оскарите.

36-годишната пејачка пристигна на свеченоста во атрактивна проѕирна креација од Версаче и гламурозна шминка. Но, за изведбата на сцената, Гага целосно ја избриша шминката и облече едноставна модна комбинација која се состоеше од фармерки и црна маица.

Славната музичарка со огромни емоции ја отпеа „Hold My Hand“ од саундракот за „Top Gun: Maverick“, која ја напиша самата.

Lady Gaga – Hold My Hand (Live From The Oscars/2023)

Песната на Лејди Гага беше номинирана за Оскар во категоријата Најдобра оригинална песна, но не ја доби статуетката.

Погледнете како изгледаше таа на големата манифестација.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s