(Видео) Јапонскиот премиер го посети Киев во знак на поддршка на украинскиот народ

Јапонскиот премиер Фумио Кишида денес отпатува за Киев за да се сретне со украинскиот претседател Володимир Зеленски во знак на поддршка додека рускиот претседател Владимир Путин беше домаќин на кинескиот лидер Шји Џјинпинг.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s