ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Ликвидацијата на жената која уби три деца и тројца возрасни во САД

Полициската управа на Метро Нешвил од САД објави снимка од застрелувањето на 28-годишната Одри Елизабет Хејл, која вчера во приватно основно христијанско училиште во градот на југот на САД уби шестмина луѓе, од кои три деца. На снимката се гледа како полицајци влегуваат во училиштето и го бараат напаѓачот. Постојано се огласува аларм за тревога.

Полицајците слушаат пукотници на вториот кат и се качуваат по скалите, а потоа еден од нов отвора оган кон напаѓачката, која паѓа на земја, по што друг полицаец пука уште четирипати од пиштол, извикувајќи „Престани да се движиш“.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s